Jeton Cüzdan Nedir?

Günümüzde sanal cüzdan uygulamaları daha fazla tercih edilmekte ve bu uygulamalar ile kaliteli alışverişler yapılabilmektedir. Alışverişlerde kredi kartı kullanmak artık çok da güvenli değildir. Kredi kartı bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçme riski nedeniyle kredi kartı kullanımı oldukça güvensiz bir ödeme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumdan kurtulmak isteyenler sanal kart uygulamalarından yararlanıyorlar. Bunlardan biri olan Jeton Cüzdan nedir, nasıl kullanılır ve avantajları nelerdir, sorularının yanıtlarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Jeton Cüzdan Uygulaması Nedir?

İnternet üzerinden online olarak alışveriş yapan kişiler, gizlilik ilkelerinin korunmasını ve kart bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmemesini isterler. Ancak, birçok site bu gizlilik ilkelerini doğru bir şekilde yönetemediği için birçok kişi bu yüzden mağdur oluyor. Kullanıcıların internet üzerinden kolay ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için ortaya çıkmış olan Jeton Cüzdan, sanal bir cüzdan uygulamasıdır. Pek çok internet sitesi tarafından kabul edilen bu sanal cüzdan içinde kullanıcılar sanal bir para biriktirebilmektedirler ve bu paralarını alışverişlerde kullanabilmektedirler. Cüzdan içinde bulunan paranın Euro cinsinden bir karşılığı bulunmaktadır. Bu sanal cüzdanı kullanabilmek için öncelikle ön ödeme yaparak cüzdana para yüklenmesi gerekmektedir.

Jeton Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

Jeton cüzdan sahibi olabilmek için öncelikle güvenilir bir site seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu siteye üye olmak gerekmektedir. Üyelik işlemleri sırasında gerçeğe uygun ve eksiksiz bilgiler verilmelidir. Verilen bu bilgiler sayesinde bu site sizi tanıyacak ve karşılığında sizlere Jeton Cüzdan verecektir. Verilen bu kart fiziki bir kart değildir. Sadece 19 haneli bir PIN kodu ve CVV kodu verilecektir. Bu iki bilgi sayesinde internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Jeton Cüzdan sadece alışverişlerde kullanılan bir sanal cüzdan değildir. Ayrıca, para transferlerinde de kullanılabilmektedir.

jeton cüzdan nedir

Jeton Cüzdan Hesabım Sayfası Mobil Görünümü

Jeton Cüzdan Nasıl Satın Alınır?

Jeton Cüzdan alım işlemi cepbank ya da banka havalesi yöntemi ile yapılmaktadır. Kullanıcılar 10 Euro ile 50 Euro arasında limitleri olan kartlardan birini seçen kullanıcılar herhangi bir şekilde ek ücret ödemeden anlık olarak bu cüzdana sahip olabiliyor. Euro’nun TL karşılığı kadar cepbank ya da banka havalesi ile yatırım yapılması gerekiyor. Ön ödemeli bir kart sistemi olduğu için bu çok önemli bir detaydır. Siz ödemeyi yaptıktan sonra, ödemeyi alan site size 19 haneli bir PIN kodu ve CVV kodunu direk olarak gönderir.

Jeton Cüzdan Avantajları Nelerdir?

Her ön ödemeli sanal kartın kendine göre bazı avantajları bulunmaktadır. Dolayısı ile Jeton Cüzdan avantajları olan bir ön ödemeli kart sistemidir.

  • Jeton Cüzdan alt ve üst limitleri oldukça uygundur. 10 Euro alt limit ve 50 Euro üst limit sayesinde, ortalama alışveriş sitelerinde pek çok ürün kolay ve güvenilir bir şekilde satın alınabiliyor,
  • 19 haneli bir PIN kodu ve CVV kodu sayesinde oldukça güvenilir bir ödeme yöntemidir. Bu kodlar sadece kişiye özel olduğu için herhangi bir karışıklık yaşanmaz,
  • Karttaki bakiyeyi parçalı bir şekilde kullanma imkânı sunmaktadır. 10 Euro’dan az alışverişlerde kartı tekrar kullanma imkânı sunmaktadır. 50 Euro üzerindeki alışverişlerde ise iki farklı kartı birleştirme imkânı sunuyor.

Jeton Cüzdan Güvenilir mi?

Piyasada birçok sanal ödeme yöntemi bulunmaktadır. Dolayısı ile hangisinin güvenilir olduğu tamamen alt yapıları ile ilgilidir. Jeton Cüzdan güvenilir mi diye araştırıldığında, özellikle CVV kodu sayesinde bu kartı sizden başkası kullanamıyor. İnternet üzerinden online olarak hizmet almak ancak bu CVV kodları sayesinde mümkün olabiliyor. Bununla birlikte kartın limitlerinin de güvenilirlik açısından oldukça uygun olduğu görülüyor.

[recent_post_slider design=”design-4″]

Tagged With :

Yorum yapın