Papara Nedir? Nasıl Kullanılır?

Online bir cüzdan olan Papara, internet üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin güvenli bir şekilde ödeme yapmasını ve ödeme almasını sağlayan bir ödeme aracıdır. Her bankada hesabı bulunan Papara ile günün her saati ödeme yapılabildiği gibi ödeme de alınabilmektedir. Tüm bankalarda hesabı olduğu için Papara hesabına para yüklemek isteyen herkes 10 dakikada hesabına para yükleyebilir. En önemli özelliklerinden biri de kullanıcılarından herhangi bir şekilde komisyon talep etmemesidir.

Paypal’ın ülkemizde yasaklanmasından sonra online ödeme aracı eksikliği ortaya çıkmıştır. Bunu karşılamak için ilk zamanlarda İninal kart adlı bir ödeme aracı çıksa da bu tam anlamıyla eksikliği karşılayamamıştır. Bunu üzerine Papara sistemi ortaya çıkmıştır. Dünya üzerinde büyük bir hedefi olan Papara, üyelik ve komisyon ücretleri almaması nedeniyle hızla yayılan bir online ödeme aracı haline gelmiştir.

Papara’nın Avantajları

Online ödeme sistemleri içinde, ekonomi düzeninin koyduğu tüm kuralları ortadan kaldırarak bir devrim yaratmıştır. Papara’nın avantajları aşağıdaki gibidir;

  • 7/24 para transferi; şirketin tüm bankalarda hesabı bulunduğu için günün her saati para transferi yapılabilmektedir. Kullanıcının hangi bankada hesabı varsa, Papara’nın o bankadaki hesabına para gönderilerek, Papara hesabına para yüklenebilir.
  • Komisyonsuz işlemler; Papara hesabından para çekme, para göndermek ve almak tamamen ücretsizdir. Papara işlemleri sırasında kesinlikle komisyon ödenmez.
  • 7/24 hızlı işlem; günün her saatinde 10 dakika içerisinde para transferi yapmak mümkündür.
  • İnternetten güvenilir ödeme; internet dolandırıcılığının yoğun olarak yaşandığı günümüzde, Papara ile yapılan işlemlerde, karşı taraf kullanıcıların kredi kartı ve kimlik bilgilerine ulaşamazlar. Aynı zamanda Papara kullanıcıların bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmazlar.
  • ATM’den para çekmek; 10 TL bir ücretle Papara kart alınarak, her bankamatikten istendiği zaman para çekilebilmektedir.
  • Cep telefonu ile para çekme; Papara’nın sunduğu bir diğer avantaj ise banka kartı olmasa bile cep telefonu ile ATM’den para çekilebilmektedir.
  • Kolay kullanım; çok sade bir tasarıma sahip olan Papara web sitesinde sunulan tüm hizmetleri mobil uygulamadan bile kullanmak mümkündür.

Papara’ya Nasıl Üye Olunur?

Papara resmi sayfası üzerinden sağ üst köşede bulunan hesap oluştur seçeneği ile Papara’ya üye olmak kolaydır. Hesap oluştur sekmesinde Facebook hesabı ile kayıt olma seçeneği de bulunmaktadır. Tercihe göre, isim, soy isim, e-posta ve şifre kısmı doldurularak hesap oluşturulabilir. Hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra e-posta ve telefon onayı yapmak gerekmektedir. Bunun için de cep telefonuna SMS ile gelen ve de e-posta adresine gelen onay kodlarını ilgili yere girmek yeterlidir. Bu sayede hesap onaylı hale gelecektir. Hesabın oluşturulmasından sonra Papara kart alınarak yukarıda saydığımız avantajlardan yararlanmak mümkündür.

papara nasıl kullanılır

Papara Hesabım Sayfası Görünümü

Papara Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Papara hesabına para yatırmak için ATM, EFT ya da havale yöntemlerinden biri kullanılabilmektedir. Papara hesabına girdikten sonra, açılan ekranda Papara hesabım sekmesi görülür. Bu sekme altında bulunan hesap numaralarından herhangi biri üzerinden para yükleyebilir ve Papara hesabına bu para aktarılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise kullanıcının hesabının olduğu bankadaki Papara hesabına para göndermek gerekir. Aksi taktirde EFT ücreti ödemek zorunda kalabilir. Banka hesabından Papara hesabına para gönderirken açıklama kısmına Papara üyelik numarası yazılmalıdır. En geç 10-15 dakika içinde para hesaba geçmektedir. Papara hesabına para gönderirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, açıklama kısmına üyelik numarasının yazılması gerekir. Aksi taktirde para geri iade edilir.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Papara hesabından para çekmek için hesabım menüsü üzerinden 15 dakikada işlem gerçekleştirilebilmektedir. Hesabım menüsünden para çekme sekmesine giriş yapılır, açılan sayfada IBAN numarası yazmak yeterli olacaktır. Burada da dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, paranın çekileceği hesap ile Papara hesabı aynı kişi adına olmalıdır. Aksi taktirde, Papara ödemeyi askıya alarak, ödeme yapmayacaktır.

Papara Hesapları Arası Para Gönderimi

Papara hesapları arası para gönderimi 7/24 yapılabilmektedir. Papara kullanıcıları birbirlerine hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilmektedirler. Papara üzerinden başka bir Papara kullanıcısına para transferi yapmak için, kullanıcının üye numarası, cep telefonu numarası ya da e-mail adresinden herhangi birinin bilinmesi yeterlidir. Para gönderme sekmesi üzerinden bu bilgilerden herhangi biri ile istenilen kullanıcıya para transferi gerçekleştirmek mümkündür.

[recent_post_slider design=”design-4″]

Tagged With :

One Response to “Papara Nedir? Nasıl Kullanılır?”

Yorum yapın